Samsung Galaxy S7 Edge Hard Reset nasıl atılır?

Samsung Galaxy S7 Edge Hard Reset nasıl atılır?

Samsung Galaxy S7 Edge cihazınızı daha önce paylaştığımız ayarlar yöntemi ile sıfırlamanıza rağmen sorunlarınız devam ediyor ise Hard Reset atarak cihazı tamamen baştan kurabilirsiniz. Böylece Samsung Galaxy S7 Edge tamamen sıfırlanmış olacaktır.

Samsung Galaxy S7 Edge’e Hard Reset atmak cihazı tamamen sıfırlayacağı için birçok problemi de giderecektir. Samsung Galaxy S7 Edge telefonunuzda bulunan çeşitli zararlı yazılımlardan, reklam virüslerinden ve performans düşüklüğünden şikayet ediyorsanız Hard Reset işlemi bu sorunları çözecektir. 

NOT: Samsung Galaxy S7 Edge akıllı telefonunuza Hard Reset işlemi uygulamak cihazın içerisinde bulunan tüm verileri silecektir. Bu nedenle aşağıda verilen adımları uygulamadan önce mutlaka gerekli yedeklemeler yapılmalıdır. Cihaz içerisindeki gerekli dosyalar yedeklendikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak Samsung Galaxy S7 Edge telefonunuza Hard Reset atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Hard Reset Atma Rehberi

  1. İlk olarak Samsung Galaxy S7 Edge’i kapatın.
  2. Cihaz kapandıktan sonra Ses Yükselt + Home + Güç (Power) tuşlarına basılı tutun. Samsung logosunu görene kadar elinizi çekmeyin.
  3. Karşınıza Recovery menüsü gelecektir. Recovery menüsünde gezinmek için Ses Kısma ve Ses Yükselt tuşlarını kullanabilirsiniz. Recovery mesündenden Wipe data/Factory Reset seçin. Recovery menüsünde seçimleri tamamlamak için Güç(Power) butonunu kullanabilirsiniz.
  4. Wipe data/Factory Reset i seçtikten sonra karşınıza onaylama ekranı gelecektir. Bu ekranda yine Ses Kısma ve Ses Yükselt butonlarını kullanarak gezinebilirsiniz. Yes i seçerek Güç(Power) tuşuna tıklayın.
  5. Son olarak Wipe data/Factory Reset işlemini onayladıktan sonra sistem sizi ana menüye atacaktır. Bu menüde Reboot System Now ı seçin ve Hard Reset işlemini tamamlayın.

Bu işlemden sonra Samsung Galaxy S7 Edge yeniden başlayacak ve tekrar açıldığında Hard Reset işlemi tamamlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S6 Edge Nasıl Format başlıklı makalemizde samsung fabrika ayarları s6 edge, samsung format atma kodu s6 edge ve samsung format atma s6 edge hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın