Samsung Galaxy J6 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy J6 Nasıl Format Atılır
Samsung Galaxy J6 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy J6 Format Atma
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bildiğiniz gibi yazılımsal sorunlarda sıfırlama yada format atma gibi işlemler uygulayabiliriz. Yazılımsal sorunları ise format atma işleminden sonra büyük ihtimal ortadan kalkacaktır ve telefonunuzu ilk günki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sorunlar genel olarak ise Google hataları yada cihazınızda bulunan uygulama hataları olabilir. Diğer sorunlar ise zararlı dosyalar üzerinden gelen yani virüsler olarak tanımlayabiliriz. Cihazınıza format atma yada sıfırlama gibi durumlarda tüm bilgiler silineceği için virüs ve zararlı dosyalarda cihazınızdan gidecektir. Peki Bu işlemleri nasıl yapabiliriz yani format atma işlemini nasıl yapabiliriz onları görelim..

Samsung Galaxy J6 Nasıl Format Atılır
Samsung Galaxy J6 Nasıl Format Atılır

Peki Samsung cihazınız varsa ve format atmak istiyorsanız birkaç yöntem ile sıfırlama yapabilir ve tamamen cihaz içerisinde bulunan bilgileri silebilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce ise cihaz üzerine yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bilgiler bulunmaktadır.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce eğer kullanmakta olduğunuz Gmail adresinizi biliyorsanız sorun yok, bilmiyorsanız mutlaka cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizden çıkış yapınız.

– Sıfırlama işlemine başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde şarj durumuna dikkat ediniz ve yüzde 50 gibi olmasına dikkat ediniz. Bazı işlemler fazla uzun sürebilir ve sıkıntı olabilir.

– Cihaz üzerinde bulunan bilgileriniz sizin için önemliyse mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi ( rehber, fotoğraf, video vb.. ) yedekleyiniz.

Samsung Galaxy J6 Format Atma – Galaxy J6 Format Atma
Android 7.0 işletim sistemi kullanıyorsanız Ayarlar bölümüne ve daha sonra Genel Yönetim bölümüne giriniz. Daha sonra ise Sıfırla ve son olarak Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihaz üzerinde bulunan tüm bilgileriniz ve ayarlarınız silinecektir.

Diğer format atma işlemi tuşlarla yapılan format atma işlemidir. Sırasıyla bu işlemi anlatacağız.
– İlk olarak cihaz üzerinde bulunan Gmail adresinizin çıkış işlemini Ayarlar bölümünden ve daha sonra Hesaplar bölümünden çıkış yapınız.
– Daha sonra ise cihazınızı kapatınız.
– Orta Tuş ve Ses Açma tuşuna basılı tutarken Açma kapatma tuşuna basınız. Daha sonra ise ekranda samsung yazısı geldiği zaman Açma kapatma tuşunu bırakınız.
– Ekranda kısa süre sonra Recovery Mode gelecektir. Recovery Mode üzerinden ise Data Factory Reset bölümüne geliniz ve Açma Kapatma tuşu ile onaylayınız. Son gelen ekrandan ise Yes olarak işaretleyiniz ve formatlama işlemini tamalayınız.

Bu iki yöntem ile cihazınızı aynı zamanda birçok android işletim sistemine sahip Samsung cihazınızı sıfırlayabilir ve cihazınızı ilk günkü gibi ayarlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy J6 Format Atma Video

Samsung Galaxy J6 Format Atma
Samsung Galaxy J6 Format Nasıl Atılır
Samsung Galaxy J6 Fabrika Ayarları
Samsung Galaxy J6 Sıfırlama
Samsung Galaxy J6 Hard Reset

samsung format atma j6,
samsung plus format atma j6,
samsung nasıl format atılır j6,
samsung format atma kodu j6,
samsung sıfırlama j6,
samsung nasıl sıfırlanır j6,
samsung fabrika ayarları j6,
Samsung Galaxy Sıfırlama J6,
Samsung Galaxy Hard Reset J6,

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy J5 format atma ve sıfırlama nasıl yapılır başlıklı makalemizde Galaxy J5 donma problemi, Galaxy J5 format ve Galaxy J5 format atma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın