Samsung Galaxy J5 format atma ve sıfırlama nasıl yapılır

samsung galaxy j5
samsung galaxy j5

Samsung Galaxy J5”a fabrika ayarlarına döndürmek için format atma ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Samsung Galaxy J5’a format nasıl atılır? Samsung Galaxy J5 fabrika ayarlarına döndürme, Galaxy J5 format, Galaxy J5 format atma, Galaxy J5 format video, Galaxy J5 hard reset, Galaxy J5 nasıl format atılır, Galaxy J5 nasıl sıfırlanır, Galaxy J5 recovery, Galaxy J5 Reset, Galaxy J5 sıfırlama, Galaxy J5 tuşlardan format, Galaxy J5 virüs temizleme, Galaxy J5”a nasıl format atılır, Galaxy J5 donma problemi

samsung j5 format atma
samsung j5 format atma

Samsung Galaxy J5, Güney Koreli şirketin 2015 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Galaxy J5’de sık sık karşılaşılan donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Galaxy J5’de yaşanan bu sorunlar işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. Galaxy J5’de yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy J5’e format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Galaxy J5’e ayarlardan ve tuşlardan olmak üzere iki çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Galaxy J5’e ayarlardan format atma işlemi:

– Menü‘den Ayarlar‘a tıklayın

– Açılan seçeneklerde Yedekle ve sıfırla adımını seçin

– Fabrika ayarlarına sıfırla‘yı seçin

– Telefonu sıfırla‘yı seçin

samsung galaxy j5
samsung galaxy j5

Galaxy J5’etuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi YükseltveHometuşuna basılı tutarken Açmatuşuna basınız.

– Telefon açıldığında, Samsung logosu gözükecektir artık tuşları bırakabilirsiniz.

– Recovery(Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma tuşuna basınız.

– Yes‘i seçip Açmatuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now’ı seçip Açmatuşuna basınız. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Artık tüm verileriniz silinecektir ve cihazınız ilk aldığınız günkü haline dönecektir. Aşağıdaki videoda format atma işlemini izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy J5 fabrika ayarlarına döndürme, Galaxy J5 format, Galaxy J5 format atma, Galaxy J5 format video, Galaxy J5 hard reset, Galaxy J5 nasıl format atılır, Galaxy J5 nasıl sıfırlanır, Galaxy J5 recovery, Galaxy J5 Reset, Galaxy J5 sıfırlama, Galaxy J5 tuşlardan format, Galaxy J5 virüs temizleme, Galaxy J5”a nasıl format atılır, Galaxy J5 donma problemi

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy J7 Format Atma Factory Reset Resimli başlıklı makalemizde galaxy j7, galaxy j7 format ve galaxy j7 hard reset hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın